1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


26.01.2018
25 stycznia br. zmarła Ś. P. Krystyna Męczyńska - Mama o. Piotra z Obór.
Z bólem i smutkiem informujemy, że w czwartek 25 stycznia br. odeszła do Domu Ojca ś.p. Krystyna Męczyńska l.76 - Kochana Mama O. Piotra posługującego od wielu lat w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 29 stycznia br. w Gdyni. Z prośbą o pamięć w modlitwie - Rodzina i Ojcowie Karmelici. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci... Niżej umieszczony został tekst listu Biskupa Płockiego Piotra Libery, fragment z homilii pogrzebowej i podziękowanie o. Piotra O. Carm.
zobacz więcej »   

19.12.2017
Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok
Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, Przyjaciele i Dobrodzieje Oborskiego Sanktuarium! Drodzy Czciciele Matki Bożej Bolesnej, Członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego, Wspólnoto PIETA, Kochani Chorzy! W wigilijny wieczór łączymy się duchowo z wami i waszymi rodzinami. Niech Boskie Dzieciątko Jezus, Narodzony Zbawiciel świata, obejmie was wszystkich swoją czułą miłością i obdarzy obfitością swojej łaski oraz wielką radością zwiastowaną pasterzom i pokojem betlejemskiej Nocy. Za Sługą Bożym Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia, życzymy wam „wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy, i nadziei, która nigdy nie zawodzi”. Z pamięcią na Pasterce o północy i w modlitwie przy betlejemskim żłóbku oraz darem Chrystusowego Błogosławieństwa od ołtarza naszej Oborskiej Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici.
Poniżej ROZWAŻANIE.
zobacz więcej »   

09.10.2017
Różaniec za zmarłych - przez cały listopad codziennie o godz. 15.25.
Nad główną bramą prowadząca do Oborskiego Sanktuarium znajduje się zabytkowa Pieta – Figura Matki Bożej Bolesnej przypominając, że Maryja od wieków nazywana jest „przechodnią bramą do raju wiecznego”. Ona – jak najlepsza matka – troszczy się o nasze zbawienie. Otacza opieką, pociesza i podtrzymuje nasze kroki. Oświeca nam drogę własnym przykładem i nadzieją sięgającą Nieba. Nieustannie wspiera nas mocą swego wstawiennictwa, towarzyszy w trudach ziemskiej wędrówki i przeprowadza bezpiecznie przez próg śmierci. Słusznie więc czcimy Ją jako Patronkę Dobrej Śmierci, Furtę Rajską i Bramę Niebieską, bo wszelkie Jej staranie zmierza do tego, by nas doprowadzić do Domu Ojca. „Maryja swoją macierzyńską miłością ogarnia całą drogę człowieka do Boga i tę, która wiedzie poprzez ziemię, i tę, która prowadzi poza ziemię, zwłaszcza przez czyściec” – uczy św. Jan Paweł II. Za pośrednictwem św. Brygidy, Matka Boża zwraca się do nas z następującym przesłaniem: "Jestem Matką wszystkich dusz czyśćcowych; wszystkie męki na jakie zasłużyli, nieustannie łagodzone są Moim wstawiennictwem". Dlatego św. Alfons Liguori zachęca: „Jeśli pragniemy skutecznie przyjść z pomocą duszom w czyśćcu, powinniśmy powierzać je Pannie Najświętszej, ofiarując przede wszystkim modlitwę różańcową”. W naszym sanktuarium Różaniec za zmarłych odmawiany jest codziennie o godz. 15.25. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych parafian i pielgrzymów, za zmarłych członków Zakonu Karmelitańskiego i Bractwa Szkaplerza Świętego oraz polecanych w wypominkach.
zobacz więcej »   

15.07.2017
29 lipca br. O. James Manjackal MSFS po raz czwarty poprowadził Spotkanie modlitewno - ewangelizacyjne w Sanktuarium M.B. Bolesnej w Oborach
Spotkanie na placu przed oborskim sanktuarium zgromadziło pielgrzymów przybyłych w ponad 100 grupach autokarowych z całej Polski. O. James Manjackal, Papieski Misjonarz Miłosierdzia ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego z Indii, wygłosił dwie konferencje i homilię na Mszy św. koncelebrowanej, a na koniec poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Wielu kapłanów przez długie godziny słuchało spowiedzi świętej. W programie spotkania znalazła się także wspólna modlitwa różańcowa i ceremonia uroczystego przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowania spotkania z serca dziękujemy i polecamy czułej opiece naszej Niebieskiej Matki - Ojcowie Karmelici. Poniżej nowy film ze zdjęciami i artykuły.
zobacz więcej »   

08.01.2017
Apel Ojców Karmelitów w sprawie odnowienia Ołtarza Głównego Matki Bożej Bolesnej w Oborskim Sanktuarium
Drodzy Parafianie i Pielgrzymi! Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry! Pragniemy poinformować, że rozpoczął się trzeci etap prac konserwatorskich przy Ołtarzu Głównym (z 1696 roku) w którym znajduje się Cudowna Figura Matki Bożej Bolesnej. Zwracamy się do wszystkich czcicieli Oborskiej Matki Bolesnej z prośbą o ofiary – dary serca na ten cel. Wszystkich Ofiarodawców polecamy Bogu przez Serce Maryi w codziennej modlitwie, a szczególnie w piątkowej Mszy Świętej – Nowennie do Matki Bożej Bolesnej o godzinie 18.00. Z darem Chrystusowego błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio