1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


15.07.2017
29 lipca br. O. James Manjackal MSFS po raz czwarty poprowadził Spotkanie modlitewno - ewangelizacyjne w Sanktuarium M.B. Bolesnej w Oborach
Spotkanie na placu przed oborskim sanktuarium zgromadziło pielgrzymów przybyłych w ponad 100 grupach autokarowych z całej Polski. O. James Manjackal, Papieski Misjonarz Miłosierdzia ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego z Indii, wygłosił dwie konferencje i homilię na Mszy św. koncelebrowanej, a na koniec poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Wielu kapłanów przez długie godziny słuchało spowiedzi świętej. W programie spotkania znalazła się także wspólna modlitwa różańcowa i ceremonia uroczystego przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowania spotkania z serca dziękujemy i polecamy czułej opiece naszej Niebieskiej Matki - Ojcowie Karmelici. Poniżej nowy film ze zdjęciami i artykuły.
zobacz więcej »   

08.01.2017
Apel Ojców Karmelitów w sprawie odnowienia Ołtarza Głównego Matki Bożej Bolesnej w Oborskim Sanktuarium
Drodzy Parafianie i Pielgrzymi! Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry! Pragniemy poinformować, że rozpoczął się trzeci etap prac konserwatorskich przy Ołtarzu Głównym (z 1696 roku) w którym znajduje się Cudowna Figura Matki Bożej Bolesnej. Zwracamy się do wszystkich czcicieli Oborskiej Matki Bolesnej z prośbą o ofiary – dary serca na ten cel. Wszystkich Ofiarodawców polecamy Bogu przez Serce Maryi w codziennej modlitwie, a szczególnie w piątkowej Mszy Świętej – Nowennie do Matki Bożej Bolesnej o godzinie 18.00. Z darem Chrystusowego błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

08.01.2017
Błogosławieństwo Chorych - w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30
Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych z nałożeniem rąk przez kapłana sprawowany jest w naszym Sanktuarium w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. Istnieje także możliwość nabycia pamiątek, przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego i spożycia obiadu w klasztornej herbaciarni. Zapraszamy także do osobistego spotkania z Chrystusem Cierpiącym na pięknej Oborskiej Kalwarii w Ogrodzie Maryi. Zapraszamy do źródła nadziei, pocieszenia i uzdrowienia, które wskazuje nam Maryja w swojej małej Oazie Pokoju. Z naczyniem ufności i różańcem w dłoni zbliżmy się, najmilsi bracia i siostry, do Serca Niebieskiego Lekarza czekającego na nas przy kratkach konfesjonału i na ołtarzu w sakramencie Miłości. Kochani Chorzy! Przybywajcie z waszymi rodzinami, przybywajcie z radością i ufnością do Oborskiego Domu Maryi! Polecamy was czułej opiece Naszej Matki Bolesnej i zapraszamy serdecznie - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

04.01.2017
Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2017 r. w Oborskim Sanktuarium
W piątek 6 stycznia br. przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy także świętem Trzech Króli. Jest ona obchodzona w Kościele już od III wieku i przypomina, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd złożony narodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu jest znakiem, że poganie również zostali powołani do wiary. To jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym i w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym Sanktuarium porządek Mszy Świętych jak w niedzielę - o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą - pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara - "K+M+B+2017" lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie - "C+M+B+2017", jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Uroczystość Trzech Króli to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, które ustanowił papież Pius XII w 1950 r. Ten dzień zachęca do modlitwy o nowe powołania misyjne. Również w uroczystość Objawienia Pańskiego Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 20. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji. 6 stycznia br. przypada I - piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Comiesięczne odwiedziny kapłana z komunią świętą u chorych w domach ze względu na uroczystość Trzech Króli zostały przesunięte na piątek 13 stycznia br. (od godz. 9.00). Drodzy bracia i siostry! Pasterz naszej Diecezji Płockiej zachęca wszystkich: "Pójdźcie z Trzema Królami śpiewać kolędy i pokazać radość chrześcijańskiej wiary. Niech całe Wasze rodziny doświadczą tego dnia pokoju i ciepła z bycia razem. Na czas radosnego świętowania Objawienia Pańskiego i organizowane Orszaki Trzech Króli z serca Wam wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr.
zobacz więcej »   

21.12.2016
Życzenia na Boże Narodzenie 2016 i Nowy Rok
Wszystkim Drogim Parafianom i Pielgrzymom Oborskiego Sanktuarium, wszystkim Dobrodziejom naszego kościoła i klasztoru, składamy płynące z głębi serca życzenia pokoju i radosnego świętowania tajemnicy Narodzenia Pańskiego oraz obfitych łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Z wdzięczną pamięcią w modlitwie i darem Chrystusowego błogosławieństwa od ołtarza Matki Bożej Bolesnej – Ojcowie Karmelici. Poniżej Rozważanie.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio