26.05.2024
12.06.2024 - ostatnia aktualizacja
XXV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach - sobota, 13 lipca 2024 r.

W sobotę 13 lipca br. odbędzie się XXV Ogólnopolski Wieczernik - Spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach. Tradycyjnie spotkanie w ogrodzie Matki Bożej przed Sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Prowincjał Karmelitów O. dr Wiesław Strzelecki OCarm. z Krakowa. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Modlitwy myślą przewodnią naszego spotkania będą słowa z Dziejów Apostolskich: „Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie, razem z Maryją, Matką Jezusa” (Dz 1, 14). W nawiązaniu do tych słów o. Mariusz Placek OCarm. z Krakowa wygłosi konferencję poświęconą modlitwie karmelitańskiej. Patronką tegorocznego spotkania będzie Św. Jadwiga Andegaweńska, królowa Polski, której 650 - lecie urodzin obchodzimy w tym roku. To ona w roku 1397 sprowadziła Karmelitów z Pragi Czeskiej do Polski i ufundowała dla nich klasztor i kościół Nawiedzenia NMP w Krakowie. Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane, wszystkich parafian i pielgrzymów, wszystkich Rodaków, żyjących w kraju i na emigracji, wszystkich noszących na sercu szkaplerz karmelitański, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny. Z darem Chrystusowego błogosławieństwa na pielgrzymi szlak do Oborskiego Sanktuarium – Ojcowie Karmelici. Poniżej program spotkania.

XXV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju

Obory - sobota, 13 lipca A. D. 2024

Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie,

 razem z Maryją, Matką Jezusa (Dz 1, 14)

PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja n/t Modlitwy Karmelitańskiej – o. Mariusz Placek O.Carm. z Krakowa

10.50 – Różaniec święty i litania do NMP

11.45 – Powitanie Pielgrzymów

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi Prowincjał Karmelitów O. dr Wiesław Strzelecki O.Carm. z Krakowa

14.00 – 16.00 Przerwa (możliwość obiadu w barze „Karmelek”, zamówienia Mszy św. w kiosku przy bramie kościelnej, nabycia pamiątek, szkaplerzy karmelitańskich i innych dewocjonaliów w sklepiku klasztornym "Pod wieżą" )

16.00 – Świadectwa

17.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

18.45 – Pożegnanie Matki Bożej

19.00 – Zakończenie

Spotkanie odbędzie się na placu przed sanktuarium. Dlatego prosimy o zabranie ze sobą parasoli i krzesełek turystycznych. Prosimy o zgłaszania przybyłych grup w punkcie przy bramie kościelnej. Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły.

Zgłoszenia grup i dodatkowe informacje: o. Piotr Męczyński OCarm. (od 25 lat organizator i prowadzący cosobotnie i ogólnopolskie Wieczerniki w Oborach). Tel. 606 989 710 lub opiotr@obory.com.pl  lub 54/280 11 59 wew.23

Historia Ogólnopolskich "Wieczerników Królowej Pokoju" w Oborach - TUTAJ 

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach - Facebook

OBORYzobacz położenie 

Adres: Klasztor OO. Karmelitów, Obory 38, 87 - 645 Zbójno k. Rypina