05.12.2023
09.06.2024 - ostatnia aktualizacja
Msza święta w intencji chorych - Niedziela, 14 lipca 2024 r. o godz. 11.30

Najmilsi bracia i siostry serdecznie zapraszamy do sanktuarium Matki Bolesnej na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Boskim Lekarzem naszych dusz i ciał, podczas Mszy świętej w intencji chorych, która (od czerwca 2008 roku) odprawiana jest w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.30. Najbliższy termin - Niedziela, 14 lipca 2024 r. Poniżej PROGRAM

Niedziela Chorych – 14 lipca 2024 r.

w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach

Program

Od godz. 11.00 - Spowiedź święta

11.30 - Msza święta w intencji chorych

13.00 - Adoracja połączona z modlitwą za chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym na sposób praktykowany w Lourdes

Święty Jan Paweł II zwraca się do nas z serdeczna zachętą: "Wpatrujcie się z ufnością w Chrystusa, odnówcie swą miłość ku Temu, który jest obecny w eucharystycznym sakramencie! On jest boskim Gościem duszy, oparciem w każdej słabości, pociechą w każdym cierpieniu, jest chlebem życia, ostatecznym przeznaczeniem człowieka".

13.30 - 14.30 - Przerwa

Na Placu przed Sanktuarium

14.30 - Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów

Święty Jan Paweł II często mówił o tym, że praktykuje nabożeństwo szkaplerzne i że ustawicznie nosi na swoich barkach ten znak opieki Matki Najświętszej. Jeszcze jako wikariusz w krakowskiej parafii św. Floriana, mówił do chorych: "Noście zawsze szkaplerz święty. Ja zawsze mam szkaplerz na sobie, i wiele z tego nabożeństwa doznałem pożytku".

14.50 - Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.20 - Modlitwa Różańcowa (tajemnice chwalebne)

15.55 - zakończenie.

(czynna herbaciarnia - obiady, możliwość nabycia szkaplerzy karmelitańskich i dewocjonalii oraz pamiątek z Sanktuarium)

Kochani Chorzy, „ramiona Maryi są zawsze otwarte na przyjęcie nas! Ulubionym ćwiczeniem wielu Świętych, zwłaszcza w strapieniach, było nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. „Boleści, które was gnębią – mówi pewien pobożny pisarz – są liczne i różnorodne, ale Maryja, dając nam Jezusa Chrystusa, dała nam jednocześnie lekarstwo na wszystkie nasze dolegliwości”. Nie ma takiego nieszczęścia, które by nie mogło być zmniejszone przez Maryję i przez które nie przeszlibyśmy razem z Nią! Ona uwalnia od niego, Ona je łagodzi, Ona posiada tajemnicę pocieszania serc. Możemy śmiało powiedzieć: Najświętsza Panna jest jak szpital, otwarty dla wszelkiego rodzaju nędzy i cierpienia; szpital, w którym jeżeli się nie zawsze jest wyleczonym, to przynajmniej znajdzie się zawsze złagodzenie boleści, pociechę i pokrzepienie w dźwiganiu Krzyża Chrystusowego!” (św. Rafał Kalinowski OCD).

Drodzy bracia i siostry! Najserdeczniej zapraszamy w ciszę Oborskiego Karmelu pod płaszcz opieki Maryi na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Niebieskim Lekarzem naszych dusz i ciał.

Wasz oddany w Sercu Jezusa i Maryi

o. Piotr O. Carm.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na FACEBOOK - zobacz 


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio