01.04.2024
Życzenia Wielkanocne A. D. 2024

Chrystus Zmartwychwstał! Zwyciężyła Miłość! Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Pielgrzymom do Matki Bożej Bolesnej i Przyjaciołom Oborskiego Karmelu życzymy radości płynącej z doświadczenia osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem oraz ciągle nowego odkrywania Jego obecności w Kościele, „abyśmy odnowieni przez Ducha Świętego mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”. W naszym chrześcijańskim Credo wyznajemy wiarę w naszego „ciała zmartwychwstanie” w Dniu Ostatecznym. Aby jednak tak się stało pamiętajmy: „Zmartwychwstanę w Jezusie, ale muszę wpierw Nim żyć” – mówi św. Faustyna. Drogi Bracie, Droga Siostro! „Zgódź się więc, aby zmartwychwstały Jezus wszedł w twoje życie, przyjmij Go jak przyjaciela, z ufnością: On jest życiem! (…) Nie lękaj się, powierz się Jemu, bądź pewien, że On jest blisko ciebie, jest z tobą i obdarzy cię pokojem, którego szukasz, i siłą, by żyć tak, jak On chce” – zachęca papież Franciszek. Jako chrześcijanie, uczestnicy zmartwychwstania Chrystusa, stawajmy zawsze odważnie po stronie cywilizacji życia i miłości, po stronie prawdy, godności i praw człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, po stronie pokoju i tych wartości, które zajaśniały nowym blaskiem w poranek wielkanocny. Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, Siostry i Bracia, obfitych darów Jezusa Zmartwychwstałego i radosnego świadczenia o Jego miłosiernej miłości wobec każdego człowieka. Św. Jan Paweł II powiedział: „Wszędzie tam, gdzie serce, przezwyciężając egoizm, przemoc, nienawiść, pochyla się z miłością ku temu, kto jest w potrzebie, tam i dziś zmartwychwstaje Chrystus”. Zapraszamy na pielgrzymi szlak do stóp Matki Bożej Bolesnej i serdecznie błogosławimy - Wspólnota Ojców i Braci Karmelitów w Oborach.

« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio