2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


02.10.2017
O radości chrześcijańskiej
Drodzy w Sercu Jezusa, bracia i siostry! Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. Dlatego dzisiejsza liturgia Trzeciej Niedzieli Adwentu rozpoczyna się wezwaniem: „Radujcie się w Panu!” (Gaudete in Domino!) i zachęca nas „abyśmy przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia” (Kolekta). Apostoł Paweł mówi nam, że powodem tej radości jest „przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa” (1Tes 5, 23), obiecanego i oczekiwanego Zbawiciela świata.
zobacz więcej »   

26.02.2017
Zapraszamy w każdą sobotę na Wieczernik KRÓLOWEJ POKOJU. Najbliższy termin - 27 stycznia 2018 r.
Drodzy w Chrystusie, bracia i siostry! Już od ponad 18 lat (od 22 maja 1999 roku) w każdą sobotę gromadzą się w Oborskim Sanktuarium pielgrzymi z całej Polski na spotkaniu modlitewno - ewangelizacyjnym prowadzonym w klimacie karmelitańskiej duchowości. Te spotkania są otwarte dla wszystkich jak Serce Maryi, naszej Niebieskiej Matki, która pragnie prowadzić nas do Jezusa, jedynego Pana i Zbawiciela. W centrum Wieczernika znajduje się zawsze Chrystus Zmartwychwstały adorowany w Sakramencie Miłości i gromadzący wiernych przy Ołtarzu Najświętszej Ofiary. Podczas Wieczernika odbywa się także ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego, odmawiany jest różaniec przed wsławioną łaskami Cudowną Figurą Matki Bolesnej, adoracja Krzyża w Godzinie Miłosierdzia, a na koniec spotkania sprawowany jest liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych z nałożeniem rąk przez kapłana. 27 stycznia 2018 r. odbędzie się 862. Wieczernik. Wszystkich Was, najmilsi bracia i siostry, wasze rodziny, obejmujemy naszą serdeczną modlitwą i zapraszamy na pielgrzymi szlak do Oborskiego Domu Maryi - Ojcowie Karmelici.
PROGRAM WIECZERNIKA I FILMY
zobacz więcej »   

16.01.2017
XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 15 lipca br., w wigilię uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej, odbyło się XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej - Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w blisko 70 grupach autokarowych z całej Polski. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Bogdan Meger O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do obchodzonego w całym Kościele jubileuszu 100 – lecia objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Dla wielu pielgrzymów Oborskie Sanktuarium stało się prawdziwą Doliną Pokoju [Cova da Iria], a brązowy szkaplerz, przypomniany przez Słoneczną Panią w objawieniu z 13 października 1917 roku, szczególnym znakiem poświęcenia Jej Niepokalanemu Sercu i przyjęcia Jej orędzia. Konferencję wygłosił O. Mariusz Płuciennik, Asystent Prowincjalny i Promotor Karmelitańskiego Ośrodka Powołań, a homilię na Mszy Świętej O. dr Wiesław Strzelecki, Rektor WSD Ojców Karmelitów w Krakowie. Modlitwę Różańcową poprowadziły Siostry Karmelitanki. Spotkanie wypełniły piękne świadectwa, a zakończyła jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Kanon muzyczny specjalnie przygotowany przez S. Agnieszkę OCD z Karmelu w Ełku przypominał słowa skierowane przez Panią z Nieba do Łucji, jednej z trojga pastuszków fatimskich, i do wszystkich dzieci Maryi: "Nie opuszczę cię. Moje Niepokalane Serce będzie twoim schronieniem i drogą, która cię zaprowadzi do Boga". Podczas całego spotkania na ołtarzu znajdował się Relikwiarz Świętych Franciszka i Hiacynty, dzieci z Fatimy. Piękną ilustracją tematu tegorocznego spotkania był specjalnie namalowany obraz (przez p. Ilonę Koll – Korwel z Hanoweru) umieszczony na ołtarzu polowym ukazujący cosobotnią procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach diakona: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii (chłopiec i dwie dziewczynki) wypuściły od ołtarza trzy białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, okryci płaszczem Maryi i umocnieni Duchem Świętym i błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby swoim życiem wypełniać Jego wezwanie: "Idźcie i głoście całemu światu Ewangelię".
zobacz więcej »   

07.11.2016
Trzeba aby Chrystus królował (1 Kor 15, 25)
W sobotę 19 listopada br. w królewskim mieście Krakowie, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Łagiewnickim Wzgórzu, został dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Drodzy bracia i siostry! Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym akcie poświęcenia i oddania się pod berło Króla Miłości, naszego Pana Jezusa Chrystusa, do osobistego duchowego zaangażowania w ten wielki akt wiary i zawierzenia Jego Najświętszemu Sercu. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do osobistego poświęcenia i kształtowania naszego serca na wzór Serca Jezusowego, do uznania Jego panowania we wszystkich wymiarach życia indywidualnego i wspólnotowego, rodzinnego i narodowego. Wszyscy jesteśmy wezwani, aby wyznawać i wielbić Jezusa Króla Miłości całym naszym sercem i całym naszym życiem, „nie w teorii, ale w praktyce”. Trzeba, aby Chrystus królował w sercu i w życiu każdego z nas, aby zajmował w nim zawsze pierwsze, najważniejsze, królewskie miejsce. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga. Jeżeli prawdziwie przyjmiemy Jezusa za Króla i Pana, a Jego prawo miłości zapisane na kartach Ewangelii będzie zawsze na pierwszym miejscu w naszym życiu, w naszych codziennych decyzjach i wyborach, wtedy wszystko będzie na właściwym miejscu i osiągniemy szczęście wieczne. Jeśli zaś będzie przeciwnie wtedy grozi nam budowanie domu na piasku, zamęt duchowy, ruina życiowa i wieczne potępienie.
zobacz więcej »   

18.07.2016
XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach
W sobotę 16 lipca br., w uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej odbyło się XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Tegoroczne Spotkanie było związane z 40. rocznicą koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej. Bramę Miłosierdzia Oborskiego Sanktuarium przekroczyło w tym dniu ok. 20 tys. pielgrzymów z całej Polski przybyłych w blisko 200 grupach autokarowych, prywatnymi samochodami, w pielgrzymkach pieszych z sąsiednich parafii oraz rowerowych. Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ogrodzie Matki Bożej przed sanktuarium o godz. 12.00 przewodniczył Pasterz Kościoła Płockiego Bp Piotr Libera. We Mszy świętej koncelebrowali karmelici przybyli ze wszystkich klasztorów w Polsce oraz liczni kapłani diecezjalni i zakonni. Obecne były siostry karmelitanki oraz z wielu innych zgromadzeń zakonnych. Na zakończenie liturgii słowo do pielgrzymów skierował Prowincjał Karmelitów O. Bogdan Meger z Krakowa. Odczytany został także okolicznościowy List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W gronie zaproszonych gości obecni byli jego rodzice Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda, którzy na oborskie spotkanie przyjechali specjalnie z Krakowa. Papieski Misjonarz Miłosierdzia - O. James Manjackal MSFS z Indii wygłosił dwie konferencje i poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Bardzo wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Maryi - Szkaplerz Karmelitański. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Pielgrzymom, i Przyjaciołom Oborskiego Klasztoru za udział w tej pięknej i radosnej uroczystości oraz pomoc w zorganizowaniu całego spotkania. Wszystkich was, najmilsi bracia i siostry, obejmujemy naszą miłością i wdzięczną pamięcią w modlitwie u stóp Matki Bożej Bolesnej - Ojcowie Karmelici. Poniżej umieszczona została homilia, artykuły i zdjęcia. 1 WRZEŚNIA UMIESZCZONY ZOSTAŁ NOWY FILM ZE ZDJĘCIAMI!
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio