2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


05.12.2023
Zapraszamy w każdą sobotę na Wieczernik KRÓLOWEJ POKOJU. Najbliższy termin - 13 kwietnia 2024 r.
Drodzy w Chrystusie Panu, bracia i siostry! Już od blisko 25 lat (od wigilii Zesłania Ducha Świętego - 22 maja 1999 roku) w każdą sobotę gromadzą się w Oborskim Sanktuarium pielgrzymi z całej Polski na spotkaniu modlitewno - ewangelizacyjnym prowadzonym w klimacie karmelitańskiej duchowości. Te spotkania są otwarte dla wszystkich jak Serce Maryi, naszej Niebieskiej Matki, która pragnie prowadzić nas do Jezusa, jedynego Pana i Zbawiciela. W centrum Wieczernika znajduje się zawsze Chrystus Zmartwychwstały adorowany w Sakramencie Miłości i gromadzący wiernych przy Ołtarzu Najświętszej Ofiary. Podczas Wieczernika odbywa się także ceremonia uroczystego przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego, odmawiany jest różaniec przed wsławioną łaskami Cudowną Figurą Matki Bolesnej, adoracja Krzyża w Godzinie Miłosierdzia, a na koniec spotkania sprawowany jest liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych. 13 kwietnia 2024 r. odbędzie się [1174.] Wieczernik Królowej Pokoju. Wszystkich Was, najmilsi bracia i siostry, wasze rodziny, obejmujemy naszą serdeczną modlitwą i zapraszamy na pielgrzymi szlak do Oborskiego Domu Maryi - Ojcowie Karmelici.
PROGRAM WIECZERNIKA I FILMY
W sprawie noclegu w Domu Pielgrzyma - tel. 693 938 201 lub 793 504 330 lub 572 076 691
zobacz więcej »   

11.09.2023
XXIV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju - Spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach
W sobotę 15 lipca 2023 r. odbyło się w Oborach XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Na Placu przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się liczni pielgrzymi przybyli w ponad 40 grupach autokarowych z całej Polski. Patronką naszego spotkania była Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka bosa z Lisieux i doktor Kościoła, której jubileusz 150 rocznicy urodzin obchodzimy w tym roku. Konferencję "W Sercu Kościoła, mej Matki, będę miłością" - Powołanie i misja Karmelu w Kościele na przykładzie św. Teresy od Dzieciątka Jezus wygłosił o. dr hab. Jerzy Skawroń O.Carm z klasztoru w Gdańsku. Po modlitwie różańcowej Nasz Ojciec Prowincjał dr Wiesław Strzelecki O.Carm przewodniczył uroczystej Mszy Świętej o NMP z Góry Karmel, w czasie której wygłosił homilię, wskazując na prymat słuchania Słowa Bożego w duchowości Karmelu. Po przerwie obiadowej konferencję pt. Rodzina domowym Kościołem i pierwszą szkołą chrześcijańskiego życia na przykładzie Rodziny Św. Teresy z Lisieux wygłosił opiekun oborskich pielgrzymów, o. Piotr Męczyński O.Carm. Spotkaniu towarzyszyły obrazy i relikwie Świętej Tereski i Jej Świętych Rodziców - Zelii i Ludwika Martin. Przypominały o nich także specjalnie przygotowane kanony muzyczne wykonane przez zespół „Flos Carmeli” z Tczewa. W czasie spotkania liczni pielgrzymi zostali przyjęci do Rodziny Karmelitańskiej przez dar Szkaplerza świętego. Piękne i poruszające świadectwo wiary, miłości i zawierzenia Bogu złożyła Rodzina Niny i Marka z Łążynka. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. W trakcie spotkania odczytany został także okolicznościowy List Biskupa Jana Sobiło, z diecezji charkowsko - zaporowskiej na Ukrainie, skierowany do Pielgrzymów zgromadzonych na sobotnim Ogólnopolskim Wieczerniku Królowej Pokoju w Oborach. Także i my, drodzy bracia i siostry, zwróćmy się z ufnością do Tej, która łaskawie patrzy na nas z Oborskiego tronu i która – jak mawiała Św. Teresa – jest „więcej Matką niż Królową”.
Poniżej konferencje, homilia, list, świadectwo, zdjęcia i pełna relacja filmowa.
zobacz więcej »   

18.07.2022
XXIII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach
W sobotę 16 lipca 2022 r. w uroczystość NMP z Góry Karmel odbyło się XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Na placu przed Sanktuarium zgromadziło się ponad 3 tys. pielgrzymów - czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej przybyłych w blisko 50 grupach autokarowych, rodzinnie i indywidualnie, aby wspólnie modlić się o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 przewodniczył O. Wiesław Strzelecki O. Carm., Prowincjał Karmelitów w Polsce. W radosnym świętowaniu uczestniczyły siostry karmelitanki Instytutu Naszej Pani z Karmelu i siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Szukaj pokoju i dąż do niego" (Ps 34, 15). Temat ten został rozwinięty w konferencjach, które wygłosił o. Piotr Męczyński O.Carm, długoletni opiekun pielgrzymów i moderator Bractwa Szkaplerza Świętego w Oborskim Sanktuarium. Patronem tegorocznego spotkania był św. Tytus Brandsma, karmelita z Niderlandów, kanonizowany przez papieża Franciszka 15 maja br. Biskup Jan Sobiło z Zaporoża we wschodniej Ukrainie w okolicznościowym liście napisał m.in.: „Tyle pomocy płynie z Polski, tylu naszych ludzi znalazło schronienie w Waszych rodzinach. Dziękujemy!!! Niech Wasza modlitwa dojdzie do Tronu Bożego. Niech promienie łask z Waszego Świętego Spotkania dotrą do wszystkich zranionych i otrą łzy zrozpaczonych. (…) Płaszcz naszej Mamy niech okryje nas wszystkich i niech nas broni od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała”. Spotkanie w Ogrodzie Matki Bożej Bolesnej zakończyła jak zawsze godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim na placu. Podczas uroczystej ceremonii nałożenia szkaplerza wielu pielgrzymów przyjęło brązową szatę Królowej Karmelu. Oprawę muzyczną całego spotkania przygotował zespół "Flos Carmeli" z Tczewa. Na zakończenie Mszy Świętej, przy słowach głównego celebransa: "Idźcie w pokoju Chrystusa", dzieci komunijne oborskiej parafii wypuściły od ołtarza dwa białe gołąbki pokoju. Wszyscy pielgrzymi pełni radości i pokoju, napełnieni Duchem Świętym i umocnieni błogosławieństwem zmartwychwstałego Pana powracali do swoich domów, aby stać się apostołami i głosicielami Ewangelii Pokoju. Najserdeczniej dziękujemy wszystkim za dar wspólnej modlitwy i radość bratersko-siostrzanego spotkania pod płaszczem opieki Maryi w ciszy Oborskiego Karmelu. Z darem Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa - Ojcowie Karmelici.
zobacz więcej »   

01.11.2020
W sobotę 17 października 2020 r. odbył się 1000 "Wieczernik Królowej Pokoju" w Oborskim Sanktuarium
W sobotę 17 października 2020 r. liczni parafianie i pielgrzymi, pełni radości i wzruszenia, zgromadzili się w Oborskim Sanktuarium, aby wspólnie wyśpiewać Dobremu Bogu dziękczynne "Te Deum laudamus" za dar 1000 sobotnich "Wieczerników Królowej Pokoju" oraz za wszystkie łaski i cuda Bożej Miłości otrzymane przez macierzyńskie dłonie Maryi.
Z tej okazji specjalne pasterskie Słowo i Błogosławieństwo przesłał Biskup Piotr Libera z Płocka i Arcybiskup Henryk Hoser z Medjugorie.
Już od ponad 21 lat (od 22 maja 1999 roku) wierni z okolicznych miejscowości, z terenu diecezji płockiej i z całej Polski (800 tys. w blisko 12 tys. grup autokarowych, a także w małych pielgrzymkach rodzinnych oraz indywidualnie) gromadzą się na sobotnim spotkaniu modlitewno - ewangelizacyjnym w ciszy Oborskiego Karmelu.
Bogu samemu – "soli Deo", oddajemy cześć i chwałę, składamy nasze radosne uwielbienie i dziękczynienie za wielkie rzeczy, jakie nam uczynił przez Maryję podczas tych sobotnich spotkań w Oborskim Sanktuarium.
To tutaj pobożni pielgrzymi przyjmują na piersi święty szkaplerz Matki Bożej (ponad 118 tys. osób zostało wpisanych do księgi Bractwa Szkaplerznego). Można powiedzieć, że ta brązowa karmelitańska szata stała się znakiem rozpoznawczym i jednoczącym oborskich pielgrzymów.
Wszystkich uczestników sobotnich Wieczerników oddajemy i zawierzamy Niepokalanemu Sercu Maryi, Matki i Królowej Pokoju. Obejmujemy Was naszą miłością i wdzięczną pamięcią w modlitwie i Ofierze Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie na kolejne sobotnie Wieczerniki z darem Chrystusowego błogosławieństwa + od ołtarza M. B. Bolesnej - Ojcowie Karmelici.
Relację filmową całego spotkania (4 godz.) można zamawiać na podany niżej adres.
Niżej można także obejrzeć FILM ZE ZDJĘCIAMI
zobacz więcej »   

12.07.2020
XXI Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju w Oborach
W sobotę 11 lipca br. odbył się XXI Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju - Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Na placu przed sanktuarium zgromadziło się ponad tysiąc pielgrzymów z całej Polski, którzy przybyli w grupach autokarowych i indywidualnie. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski na Ukrainie, który wcześniej przez wiele lat pracował na Watykanie jako osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. Ks. Arcybiskup Mokrzycki w darze dla Oborskiego Sanktuarium Maryjnego przekazał szczególne wotum - perłowy różaniec na którym modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II. Tegoroczne Spotkanie Rodziny Szkaplerznej na Wzgórzu Matki Bożej Bolesnej odbywało się w duchu papieskiego - „totus Tuus” Maryjo oraz prymasowskiego – „wszystko postawiłem na Maryję”. Już od ponad 21 lat (od 22 maja 1999 roku) liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości, z terenu diecezji płockiej i z całej Polski odpowiadając na Boże wezwanie i macierzyńskie zaproszenie Maryi gromadzą się na cosobotnim Wieczerniku w Oborach.
Biskup Płocki Piotr Libera nawiązując do tych spotkań powiedział: „Jak nie cieszyć się z tego, że tak wiele pielgrzymek przybywa dzięki posłudze ojców karmelitów tutaj na oborskie Wieczerniki Królowej Pokoju!”.
W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia urodzin św. Jana Pawła II, który od dziecka głęboko związany był z zakonem karmelitańskim – nosił na piersiach brązowy szkaplerz Matki Bożej, czerpał z duchowego bogactwa Karmelu oraz przykładu jego licznych świętych i błogosławionych.
Godnym uwagi jest fakt, że już 20 lipca 2000 roku nasz umiłowany Ojciec Święty udzielił „całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa wszystkim Uczestnikom „Wieczerników Królowej Pokoju” gromadzącym się w Sanktuarium Maryjnym OO. Karmelitów w Oborach”.
Niepokalanemu Sercu Maryi oddajemy i zawierzamy przyszłość tego dzieła, które jest Jej dziełem i darem dla Zakonu i Kościoła w Polsce.
Najserdeczniej dziękujemy wszystkim za radość braterskiego spotkania pod płaszczem Matki Bożej Szkaplerznej w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej oraz dar wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny i Kościoła.
Z darem Chrystusowego Błogosławieństwa + z Oborskiego Domu Maryi – Ojcowie Karmelici.
Poniżej konferencje, artykuł, film ze zdjęciami i adres na który można zamawiać filmową relację całego spotkania na płytach DVD.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio