2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 


06.04.2020
Akt zawierzenia Diecezji Płockiej Matce Bożej Bolesnej
Biskup płocki Piotr Libera i jego biskup pomocniczy Mirosław Milewski 31 marca 2020 r. modlili się przed słynącą łaskami Pietą Oborską i zawierzyli diecezję płocką Matce Bożej Bolesnej. Bp Piotr wraz z ks. Grzegorzem Zakrzewskim, pracownikiem wydziału katechetycznego płockiej Kurii, dotarli do Oborskiego Sanktuarium w pieszej pielgrzymce ze Skępego (ok. 22 km). Biskup Mirosław modlił się tego dnia przy stacjach plenerowej drogi krzyżowej na Oborskiej Kalwarii. Potem obaj biskupi płoccy wspólnie sprawowali Mszę świętą i dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej Bolesnej całej Diecezji. Drodzy Bracia i Siostry! W tym trudnym czasie trwającego stanu epidemii włączmy się w ten Biskupi Akt Zawierzenia i uczyńmy go naszym własnym. Często do niego wracajmy. Zjednoczeni w codziennej modlitwie różańcowej pielgrzymujmy duchowo przed słodkie oblicze Maryi Bolesnej, biegnijmy w Jej ramiona, polecajmy z ufnością Jej opiece i mocy matczynego wstawiennictwa u Serca Syna, w nadziei, że już niedługo - po ustaniu epidemii - pełni wdzięczności spotkamy się wszyscy razem w Jej Oborskim Domu. Pełny tekst Aktu umieszczony został poniżej.
zobacz więcej »   

06.04.2020
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego Piotra Libery "w Wielką Sobotę nie wolno organizować tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościołach lub poza nimi. Stwarzałoby to duże niebezpieczeństwo zarażenia, zarówno wiernych, jak i kapłanów. Proszę, by w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone „Błogosławieństwo stołu”. Tekst tej modlitwy jest umieszczony poniżej.
Na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin zamieszczone są materiały dla rodzin, pomagające w owocnym przeżyciu Wielkiego Tygodnia (http://plockierodziny.pl/rodzina/pomoce-na-wielki-tydzien-w-rodzinie/). Można pobrać różne programy i modlitwy na Wielkie Dni. Ponadto Duszpasterstwo Rodzin publikuje katechezy filmowe pt. „Noc będzie mi światłem i radością” o tym, jak przeżyć Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i okres wielkanocny z rodziną w domu, prowadzone przez ks. Wojciecha Kućkę. Dostępne są na stronie: www.plockierodzin.pl, fanpage’u na Facebooku (@duszpasterstwo.rodzin) oraz kanale YouTube Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej (https://www.youtube.com/channel/UCtTbx0dFSnYVBDEFp4fkJsQ).
zobacz więcej »   

06.04.2020
Czym jest komunia święta duchowa i jak ją przyjmować?
W kontekście przeżywanej pandemii koronawirusa oraz związanych z tym poważnych trudności w uczestnictwie we Mszy świętej w kościele oraz przystępowaniu do spowiedzi i komunii św. sakramentalnej Kościół przypomina i zachęca wiernych do budzenia aktu żalu doskonałego i przyjmowania komunii duchowej. Praktycznie najczęstszą okazją do przeżywania komunii duchowej jest uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej przez radio, telewizję czy Internet. Można też łączyć się duchowo ze Mszą św. odprawianą o określonej godzinie w kościele parafialnym. Poniżej podajemy „Akt Komunii Świętej Duchowej” i wyjaśniamy czym jest komunia duchowa i jak ją owocnie przyjmować.
zobacz więcej »   

01.04.2020
Triduum Paschalne, Msze Święte i Spowiedź w Oborskim Sanktuarium
W tym roku z powodu epidemii, zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery liturgia Triduum Paschalnego, czyli w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę odbędzie się BEZ UDZIAŁU WIERNYCH! W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej o godz. 6.00. Zachęcamy do duchowej łączności i oglądania transmisji przez telewizję, radio i internet. Zachęcamy przy tym do budzenia aktu żalu doskonałego i przyjmowania komunii świętej duchowej o czym piszemy w innym miejscu na naszej stronie. W trosce o zdrowie i odpowiedzialność za innych, zwłaszcza za starszych, pamiętajmy o możliwości skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, której Biskup Płocki udzielił do dnia 12 kwietnia 2020 roku, czyli Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie. Przypomina się także, zwłaszcza rodzicom, że tą dyspensą objęte są również dzieci i młodzież. Przez nieobecność na liturgiach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej nie popełnia się grzechu. Po zakończeniu liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.00) w Wielki Czwartek świątynia zostanie otwarta i możliwa będzie indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, a po zakończeniu Ceremonii Męki Pańskiej (godz. 18.00) w Wielki Piątek będzie adoracja indywidualna do godz. 21.00, natomiast w Wielką Sobotę adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 10.00 do godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej bez udziału wiernych rozpocznie się o godz. 20.00. Pamiętajmy, że w kościele w czasie adoracji może znajdować się jednocześnie maksymalnie 5 osób. Informujemy, że Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane są w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7.30 i po południu o godz. 16.00. W niedziele o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. Przypominamy, że w związku z epidemią w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Pierwszeństwo w tej sytuacji mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - CODZIENNIE ( OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY) OD GODZ. 15.30 ORAZ W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. Informujemy, że z powodu stanu epidemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca. Posługa sakramentalna wobec chorych jest ograniczona do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Dla tych, którzy praktykują nabożeństwo pierwszych piątków i sobót miesiąca Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP wyjaśnia, że "jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc".
zobacz więcej »   

26.02.2017
Błogosławieństwo Chorych - w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30
Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych sprawowany jest w naszym Sanktuarium w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30. Z ufnością zbliżmy się do Serca Niebieskiego Lekarza czekającego na nas przy kratkach konfesjonału i na ołtarzu w sakramencie Miłości. Wejdźmy także do Ogrodu Maryi, aby w spotkać się z Chrystusem Cierpiącym przy stacjach Drogi Krzyżowej na pięknej Oborskiej Kalwarii. Istnieje także możliwość nabycia pamiątek, przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego i spożycia obiadu w klasztornej herbaciarni. Kochani Chorzy! Przybywajcie z waszymi rodzinami, przybywajcie z radością i ufnością do Oborskiego Domu Maryi! Polecamy was czułej opiece Naszej Matki Bolesnej i zapraszamy serdecznie - Ojcowie Karmelici.
POMOC EGZORCYSTY DIECEZJI PŁOCKIEJ W OBORACH - o. Piotr Męczyński O. Carm. tel. 606 989 710.
zobacz więcej »   

« powrót  


   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio