30.08.2015
13.09.2015 - ostatnia aktualizacja
Symbole Światowych Dni Młodzieży nawiedziły Oborskie Sanktuarium w piątek 11 września 2015 r.

W dniach 26 - 31 lipca 2016 roku przeżywać będziemy XXIX Światowe Dni Młodzieży. Centralnemu Spotkaniu w Krakowie przewodniczyć będzie papież Franciszek. Tematem będą słowa Chrystusa z Ewangelii: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5, 7). W ramach przygotowania do tego radosnego wydarzenia Diecezja Płocka w dniach od 5 do 19 września br. gości Symbole ŚDM: Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Symbole te odwiedziły także nasze karmelitańskie sanktuarium w piątek 11 września br. Powitanie Symboli ŚDM nastąpiło o godz. 15.00 przed bramą sanktuarium, a pożegnanie o godz. 22.00. W spotkaniu uczestniczyła młodzież m.in. z naszej karmelitańskiej placówki w Sąsiadowicach na Ukrainie i z Krakowa oraz nasi ojcowie i bracia z klasztorów w Polsce. W programie spotkania była m.in.: Droga Krzyżowa ze świecami na Oborskiej Kalwarii podczas której niesiono Krzyż Jubileuszowego Roku Odkupienia ofiarowany przez św. Jana Pawła II młodzieży w 1984 roku i modlitwa różańcowa z aktem zawierzenia przed Ikoną Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) ofiarowaną przez Ojca Świętego w 2003 roku. Nasz Święty Rodak z Wadowic przekazując młodzieży ten obraz wyjaśniał: "Maryja jest wam dana, by pomóc wam wejść w bardziej szczery i osobisty kontakt z Jezusem. Swoim przykładem, Maryja uczy was utkwienia spojrzenia miłości w Nim, który ukochał nas jako pierwszy". Papież Polak powierzył młodym kopię ikony, by wraz z krzyżem wędrowała po świecie. W tym geście przekazał też młodzieży swój testament: zawołanie „Totus Tuus”. Szczególnym znakiem tego oddania się w macierzyńską opiekę Maryi była ceremonia przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Przypomnijmy, że w naszym Oborskim Sanktuarium znajduje się na stałe Relikwiarz Krwi Św. Jana Pawła II. Wszystkich naszym drogim braciom w Karmelu, parafianom, pielgrzymom, a szczególnie młodzieży najserdeczniej dziękujemy i polecamy czułej opiece i wstawiennictwu naszej Oborskiej Matki Bolesnej z darem Chrystusowego błogosławieństwa na dalszą drogę wiary śladami Boskiego Mistrza wiodącą przez krzyż do chwały zmartwychwstania - Ojcowie Karmelici.
Hymn Karmelitańskich Dni Młodych 2016 - posłuchaj

Zaproszenie na Karmelitańskie Dni Młodych 2016 w Krakowie! - posłuchaj


« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio