04.01.2017
Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2017 r. w Oborskim Sanktuarium

W piątek 6 stycznia br. przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy także świętem Trzech Króli. Jest ona obchodzona w Kościele już od III wieku i przypomina, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd złożony narodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu jest znakiem, że poganie również zostali powołani do wiary. To jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym i w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym Sanktuarium porządek Mszy Świętych jak w niedzielę - o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i 16.00. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą - pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara - "K+M+B+2017" lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie - "C+M+B+2017", jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Uroczystość Trzech Króli to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, które ustanowił papież Pius XII w 1950 r. Ten dzień zachęca do modlitwy o nowe powołania misyjne. Również w uroczystość Objawienia Pańskiego Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 20. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji. 6 stycznia br. przypada I - piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Comiesięczne odwiedziny kapłana z komunią świętą u chorych w domach ze względu na uroczystość Trzech Króli zostały przesunięte na piątek 13 stycznia br. (od godz. 9.00). Drodzy bracia i siostry! Pasterz naszej Diecezji Płockiej zachęca wszystkich: "Pójdźcie z Trzema Królami śpiewać kolędy i pokazać radość chrześcijańskiej wiary. Niech całe Wasze rodziny doświadczą tego dnia pokoju i ciepła z bycia razem. Na czas radosnego świętowania Objawienia Pańskiego i organizowane Orszaki Trzech Króli z serca Wam wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr.

« Wszystkie wiadomości   « powrót  

   Klasztor karmelitów z XVII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach położone są 20 km od Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej. Jest to miejsce naznaczone szczególną obecnością Maryi w znaku łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. zobacz więcej »


  Sobotnie Wieczerniki mają charakter spotkań modlitewno- ewangelizacyjnych. Gromadzą pielgrzymów u stóp MB Bolesnej. zobacz więcej »
 
     
 
  ©2006 Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

  Obory 38; 87-645 Zbójno k. Rypina; tel. (0-54) 280 11 59; tel./fax (0-54) 260 62 10;
  oprzeor@obory.com.pl

  Opiekun Pielgrzymów: O. Piotr Męczyński; tel. (0-54) 280 11 59 w. 33; (0-606) 989 710;
  opiotr@obory.com.pl

 
KEbeth Studio